Gamdias Boreas P2-62D Black CPU Air Cooler
₹10,999.00 Original price was: ₹10,999.00.₹4,999.00Current price is: ₹4,999.00.
Gamdias Aura GL240 Digital Black Liquid Cooler
₹11,999.00 Original price was: ₹11,999.00.₹5,499.00Current price is: ₹5,499.00.
Gamdias Boreas M2-51D ARGB Black CPU Air Cooler
The Gamdias Boreas M2-51D ARGB Black CPU Air Cooler at the lowest price in India. Featuring 5 copper heat pipes, a 120mm PWM fan, and a digital display, this cooler offers superior cooling performance for Intel and AMD platforms.
₹7,999.00 Original price was: ₹7,999.00.₹2,700.00Current price is: ₹2,700.00.
Enquiry
SKU:
Boreas M2-51D ARGB
Categories: Cooling System, DIY Custom Cooling
Tags: Boreas M2-51D ARGB, Gamdias Boreas M2-51D ARGB Black CPU Air Cooler
-
Official retailer
-
Quality guaranteed
-
Free delivery from $99
-
Free returns is available
Gaming provides mental relaxation and stress relief.
Engaging in video games helps calm the mind.
Gamdias Boreas M2-51D ARGB Black CPU Air Cooler
FEATURES
? Digital Monitor (CPU Temperature and Fan RPM).
? Matte Black Finish.
? 5 Copper Heat Pipes with Direct Contact Technology.
? High Cooling Performance Thick Base Plate.
? 120mm Hydraulic Bearing ARGB PWM Fan with 80.83 CFM, 2.80 mmH2O.
? Compatible with 158 mm Height.
? Supports ZEUS CAST Software.
? Universal Mounting Kits, Support LGA 1851 / AM5
SPECIFICATIONS
| Brand | Gamdias |
| Model | Boreas M2-51D ARGB |
| Color | Black |
| AirCooler | ARGB PWM 120 mm Fan: 1 |
| Single Heatsink with 5 Heatpipes: 1 | |
| Thermal Grease: 1 | |
| Universal Socket Mounting Kits | |
| AIR COOLER – FAN | |
| Fan Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Fin Material | Aluminum |
| Fan Speed | 800-2000 RPM ?10% |
| Air Flow | 80.83 CFM |
| Air Pressure | 2.80 mmH2O |
| Noise Level | 10-32 dBA |
| Bearing | Hydraulic |
| AIR COOLER | |
| Heatpipe Material | Copper |
| Product Dimensions | 120 x 72 x 158 mm |
| Connector | 4 Pin PWM / 9-Pin USB |
| Rated Voltage | 12 V (Fan) / 5V (LED) |
| Support Motherboard RGB Sync Connectors | 5V 3-pin Addressable (Digital) RGB Header |
| Compatibility | LGA1851/1700/1151/1150/1155/1156/1200 AM5/AM4 |
| Warranty | 1 Years |
| Note | * Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |
Click to Visit Our Social Media Handle ??Instagram
Be the first to review “Gamdias Boreas M2-51D ARGB Black CPU Air Cooler” Cancel reply
RELATED PRODUCTS
Arctic Liquid Freezer III 240 AIO CPU Liquid Cooler – Black
The Arctic Liquid Freezer III 240 AIO CPU Liquid Cooler - Black (ACFRE00134A) is a high-performance AIO liquid CPU cooler for Intel and AMD sockets, including upcoming Intel LGA1851. It features an optimized pump, extended radiator surface with high static pressure fans, separate VRM fan, and connection options for all-in-one or independent PWM control. Ready out-of-the-box with pre-applied thermal compound and AMD offset mounting.
Gamdias AURA GL120 120mm All-in-One RGB Liquid Cooler
Gamdias AURA GL240 RGB 240mm CPU Liquid Cooler
Gamdias Boreas E2-410 White 120mm CPU Air Cooler
The Gamdias Boreas E2-410 White 120mm CPU Air Cooler (BOREAS E2-410 WH) features 4 advanced copper heat pipes with direct contact technology, a thick copper base plate, one 120mm high-performance hydraulic bearing PWM fan, and finished with a sleek diamond-shaped mesh gradient top cover to integrate top cooling performance with sleek aesthetics.


Reviews
There are no reviews yet.