Gamdias AURA GK1 Bronze Gaming Keyboard
₹2,799.00 Original price was: ₹2,799.00.₹2,345.00Current price is: ₹2,345.00.
Gamdias Athena P1 ARGB Mid Tower Cabinet
₹15,400.00 Original price was: ₹15,400.00.₹6,749.00Current price is: ₹6,749.00.
Gamdias AURA GK1 WH Multicolor Gaming Keyboard White
The Gamdias AURA GK1 WH (AURA GK1 WH) is a solidly built multicolor mechanical keyboard supported by the durable and tactile mechanical switches.
₹2,999.00 Original price was: ₹2,999.00.₹2,449.00Current price is: ₹2,449.00.
Enquiry
SKU:
AURA GK1 WH
Categories: Keyboard & Mouse, Peripherals, Wired Keyboard
Tags: AURA GK1CO WH, Gamdias AURA GK1CO WH Multicolor Gaming Keyboard, GAMING KEYBOARD, WHITE KEYBOARD
-
Official retailer
-
Quality guaranteed
-
Free delivery from $99
-
Free returns is available
Gaming provides mental relaxation and stress relief.
Engaging in video games helps calm the mind.
Gamdias AURA GK1 WH Multicolor Gaming Keyboard
FEATURES
Multicolor Gaming Keyboard
The AURA GK1 is a solidly built multicolor mechanical keyboard supported by the durable and tactile mechanical switches. Available in classic bronze and pure white.
TACTILE FEEDBACK
Power through the battlegrounds with durable mechanical gaming switches, offering up to 50 million key presses while providing efficient and tactile feedback.
VIBRANT LAYOUT
The AURA GK1 is a multi-colored backlit keyboard with 3 adjustable brightness levels and 10-built in hotkeys to spice up your gaming experiences.
SPECIFICATIONS
| Key Switch | Mechanical switches |
| Key Switch Type | Red |
| Switch Lifecycle | 50 Million |
| Dimension (LxWxH) | 370 x 140 x 30 mm |
| Weight | 930g |
| Cable Length | 1.5m |
| Multimedia Keys | YES |
| Backlit | Multi-color |
| Warranty | 1 Years |
| Note | * Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |
Click to Visit Our Social Media Handle ? Instagram
| Dimensions | 40 × 16 × 23 cm |
|---|
Be the first to review “Gamdias AURA GK1 WH Multicolor Gaming Keyboard White” Cancel reply
RELATED PRODUCTS
ARCTIC W1-3D WALLMOUNT-SINGLE GAS SPRING
₹5,299.00
Maximize space and comfort with the ARCTIC W1-3D WALLMOUNT-SINGLE GAS SPRING!?Enjoy effortless adjustability with smooth 360? rotation, tilt, and swivel for the perfect ergonomic setup. Cable management and tool-free adjustments keep your workspace clean and clutter-free?ideal for monitors up to 49" and 17.6 lbs!
Gamdias Aura GK2 60 Percent Black White Mechanical Gaming Keyboard
The 61 Key Gamdias Aura GK2 60 Percent Black White (AURA GK2 BLACK WHITE) is a budget-friendly mechanical keyboard that comes in black and white dual colorway keycaps featuring tactile mechanical switches, vibrant multizone color backlighting with 9 built-in lighting effects, and a USB Type-C to A cable for maximum portability.
Gamdias AURA GS3 Multicolor Optical Gaming Mouse
Gamdias Hermes E5 2-IN-1 Keyboard and Mouse Combo
Gamdias HERMES E5 2-in-1 Gaming Combo features a mechanical keyboard with durable 50M lifecycle switches and multi-color backlighting, paired with a 3600 DPI ergonomic gaming mouse. Enjoy precision, tactile feedback, and stylish graphite grey hues for a seamless gaming experience. Includes a 1-year warranty.


Reviews
There are no reviews yet.