Gamdias Chione M3-240W AIO 240mm CPU Liquid Cooler
₹16,499.00 Original price was: ₹16,499.00.₹6,099.00Current price is: ₹6,099.00.
Gamdias Kratos M1 750B 750W 80 Plus Bronze RGB SMPS
₹11,700.00 Original price was: ₹11,700.00.₹5,069.00Current price is: ₹5,069.00.
Gamdias Hermes E2 Mechanical Gaming Keyboard
Gamdias Hermes E2 has 87 Keys and its Portable and easy to carry. 7 colors backlights. Anti-ghosting with N-key rollover
₹9,999.00 Original price was: ₹9,999.00.₹2,049.00Current price is: ₹2,049.00.
Enquiry
SKU:
HERMES E2
Categories: Keyboard & Mouse, Mechanical Keyboard, Peripherals, RGB Keyboard, Wired Keyboard
Tags: GAMDIAS KEYBOAD, HERMES E2, HERMES KEYBOARD
-
Official retailer
-
Quality guaranteed
-
Free delivery from $99
-
Free returns is available
Gaming provides mental relaxation and stress relief.
Engaging in video games helps calm the mind.
Gamdias Hermes E2
FEATURES
ON THE GRIND
Power through the battlegrounds with the GAMDIAS Certified Mechanical Gaming Switches, offering up to 50 million key presses while providing efficient and tactile feedback.
MODISH LUMINANCE
Bring vivid illumination to the battlefield with seven color backlighting combined with a clean metal faceplate finish to reflect the soft luster of the lighting.
PRACTICAL DESIGN
Textured and contoured keycaps provide maximum grip and a tactile feel for each finger, allowing you to accurately execute every command.
SPECIFICATIONS
| Key Switch | GAMDIAS certified Mechanical switches |
| Key Switch Type | Blue |
| Switch Lifecycle | 50 Million |
| Dimension | ?(L x W x H)370 x 140 x 30 mm |
| Weight | 0.675KG |
| Built-in Memory | 16KB |
| Polling Rate | 1000Hz |
| N-Key Rollover | N-Key rollover |
| Windows Key Disable | Yes |
| All-Keys Lock | Yes |
| Cable Length | 1.5m |
| WASD & Arrow keys Change | Yes |
| Multimedia Keys | 6 |
| Backlit | 7 color |
| Software | No |
| Warranty | 1 Year |
| Note | *Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
One Click to Visit Our Social Media Handle ? Instagram
| Dimensions | 20 × 7 × 30 cm |
|---|
Be the first to review “Gamdias Hermes E2 Mechanical Gaming Keyboard” Cancel reply
RELATED PRODUCTS
ARCTIC Z2 GEN3 DUAL DESK MOUNT WITH USB HUB
₹4,899.00
Upgrade your workspace with the ARCTIC Z2 GEN3 DUAL DESK MOUNT WITH USB HUB!?Free up desk space and enjoy effortless ergonomics with fully adjustable height, tilt, and 360? rotation?perfect for ultrawide monitors up to 35". Stay organized with built-in cable management and a handy 4-port USB hub for seamless connectivity.?Work smarter, game harder!
Gamdias ARES E3 2-IN-1 Gaming Keyboard And Mouse Combo
Gamdias AURA GK1 WH Multicolor Gaming Keyboard White
Gamdias Aura GK2 60 Percent White Black Mechanical Gaming Keyboard
The 61 Key Gamdias Aura GK2 60 Percent White Black (AURA GK2 WHITE BLACK) is a budget-friendly mechanical keyboard that comes in black and white dual colorway keycaps featuring tactile mechanical switches, vibrant multizone color backlighting with 9 built-in lighting effects, and a USB Type-C to A cable for maximum portability.


Reviews
There are no reviews yet.